Gençlik Özel Öğretim Kursu

0

IMG_15561995–1996 Öğretim yılında, “Özel Gençlik Dershanesi” adı ile, şu anki binasında eğitim- öğretim hizmetine başlayan kursumuz, çeyrek asırdır il ve ülke çapında bireysel-kitlesel başarısıyla eğitimde kalite yolculuğunu günümüze kadar sürdürmüştür. 2015-2016 Eğitim öğretim yılına kadar Dershane olarak Konya ve Türkiye’de eğitim alanında önemli hizmetler vermiş, 2015 – 2016 öğretim yılından itibaren Özel Gençlik Temel Lisesine dönüşmüştür. 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi ile Gençlik Özel Öğretim Kursu olarak öğrencilerimizi üniversiteye hazırlamaya devam etmekte ve öğrencilerimizi başarı olarak tatmin etme gayretiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu süreçte 15.800 öğrencimizi mezun etmenin onların hayallerini gerçekleştirerek hayatlarında mutlu ve başarılı olmalarının gurunu yaşıyoruz.

Gençlik Eğitim Kurumları olarak kurulduğumuz günden itibaren eğitime hizmet veren güvenilir, tecrübeli, kaliteli kadro ve idarecileri ile Konya halkına hizmeti bir borç bilmekteyiz. ‘’Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. (Hz. Ali) ‘’ sözü üzerine her bir bireye dokunabilme gayreti içindeyiz. Geleceğimizi inşa edecek gençlerimizi yetiştirmenin sevinç ve gurunu yaşıyoruz.

            Her öğrencinin seviyesine uygun matematik eğitimi veriyoruz. Sınıf derslerinin yanı sıra bireysel veya küçük gruplar halinde yapılan çalışmalarda öğrencilerimizin matematik seviyelerini ölçüyor ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizde Matematiğin korkulan bir ders olması ve yapılabilirlik düzeyinin düşük olması sebebiyle öğrencilerimizin bu dersi sevmeleri konusunda etkinlikler düzenliyoruz. Matematiği fobi olmaktan çıkarıp hobi yapabilmek için öğrencilerimize önce biz öğretmenleri sonra dersi sevdirmeyi amaçlayarak ‘’öğrenmeyen öğrenci yoktur’’ yaklaşımıyla her öğrenciye +1 katabilmek için çalışmalar yapıyoruz.

            Matematiğin tüm bilimlerin atası olduğunu bilerek Matematik öğretiminde her türlü materyal ve kaynaklarla öğrencilerimize eğitim-öğretim imkânı sunuyoruz. Akıl oyunları, beceri testleri ve deneme sınavları ile öğrencilerimizi üniversiteye ve hayata hazırlıyoruz. Öğrencilerimizin eleştirel düşünmesini, problem çözmesini, mantık-muhakeme kurmasını ve 21. yy. becerilerini kazanma yetkinliğini arttırıyoruz. Hepsinden önemlisi öğrencilerimize özgüven ve başarma hazzını yaşatmaya çalışıyoruz.

            Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında WhatsApp ve Bip uygulamaları ile deneme sınavı veya kaynak kitaplarındaki çözemedikleri soruları öğretmenleri ile paylaşarak soru çözümlerini gerçekleştiriyoruz. K12net platformu üzerinden öğrencilerle yapılan ders ve deneme sonuçlarını velilerimizle anlık paylaşmakta, öğrencilerin derse katılım durumları ve deneme sınavı sonuçları gibi öğrencilerin gelişimleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

 Rehberlik servisinde öğrencilerle hedef belirleme, meslek tanıtımı, motivasyon ve sınav kaygısı konularında çalışmalar yapmaktayız. Her öğrenciye özel haftalık ders çalışma programı hazırlanıp ödev takiplerini gerçekleştirmekteyiz. Aileler ile yapılan bireysel görüşmelerde aile içi iletişim, ailecek kural belirleme, anne baba olarak kendilerine ve çocuklarına neyin iyi geldiğini keşfetmeleri ve hayata geçirmeleri yönünde destek vermekteyiz.


Gençlik Özel Öğretim Kursunda ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrenci gruplarına bireysel çalışma ve sınıf ortamında olacak şekilde iki farklı çalışma sunuyoruz.

Bireysel çalışmada: İlk önce öğrencilerimizin seviyelerini ölçüyoruz. Arkasından öğrencilerimize çalışacakları derslerle ilgili ders programı hazırlayıp kendisi ile çalışacak öğretmenini ayarlayıp öğrenci ve öğretmenimize çalışma ortamı hazırlıyoruz. Her dersin sonunda velimize o günkü dersle ilgili bilgilendirme mesajı gönderiyoruz. İlkokul öğrencilerimizin okul derslerine ve ödevlerine yardımcı olacak şekilde çalışma yaparken ortaokul ve lise öğrencilerimize ise okul dersinin yanında temel beceri ve kavramaya yönelik çalışmalar da yaparak girecekleri sınava hazırlıyoruz. Bireysel çalışmalarımızda öğrencimizin ve velimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda haftada kaç saat ders almak isterlerse onun ders programını oluşturup çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz.

Sınıf Derslerinde:

7. sınıflarda, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün günde 5 saat haftada toplam 10 ders saati ile öğretim yapıyoruz.

DERS ADI HAFTALIK SAATİ
MATEMATİK 2
FEN BİLİMLERİ 2
TÜRKÇE 2
SOSYAL BİLGİLER 2
İNGİLİZCE 2
TOPLAM 10

 

8. Sınıflarda, Derslerimiz Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün günde 6 saat haftada toplam 12 ders saati ile öğretim yapıyoruz.

DERS ADI HAFTALIK SAATİ
MATEMATİK 3
FEN BİLİMLERİ 3
TÜRKÇE 2
SOSYAL BİLGİLER 2
İNGİLİZCE 2
TOPLAM 12

 

**Din Kültürü ve Ahlak Bilgiler dersi Nisan ayında başlayarak son 5 haftalık zamanda ilave ediyoruz.

Öğrencilerimiz toplamda 400 saatlik bir program, 30 adet deneme sınavı bir takım soru bankası ve ek yaprak testlerle desteklemekteyiz. Rehber öğretmenimiz tarafından bire bir takip ederek k12net platformu ile velilerimizi bilgilendirmekte; okul, öğrenci ve veli iş birliği ile akademik başarıyı daima arttırarak öğrenciye +1 katmayı hedeflemekteyiz. Ders bitimlerinde ve öğrencilerimizin boş olduğu günlerde sınıf etütleri ya da bireysel  olarak eksik olan kazanımlarını tamamlamaya yönelik çalışmalar yapmaktayız.

11, 12. Sınıf ve mezun gruplarımızda, YKS’ye hazırlanan öğrencilerimize hafta içi gruplarında haftada 4 gün saat 09.00 ile 13.00 saatleri arasında derslerimizi gerçekleştirmekteyiz. Ders sonralarında ise öğrencilerimizi etütlerle desteklemekteyiz. Hafta sonu gruplarında Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde; Cuma 17.00-20.10, Cumartesi ve Pazar günleri ise 09.00-13.50 saatleri arasında derslerimizi yapmaktayız. Derslerden sonra ve önce soru çözüm saatleri ile öğrencilerimizin sorularını çözmekteyiz. Her iki grupta da haftada en az 16 saat ders vererek yıllık toplam 600 saat ders planlamasıyla çalışmaktayız.

Sayısal Grubumuz;

DERS ADI HAFTALIK SAATİ
MATEMATİK 4
GEOMETRİ 2
FİZİK 4
KİMYA 3
BİYOLOJİ 2
TÜRKÇE 1
TOPLAM 16

Eşit Ağırlık Grubumuz;

DERS ADI HAFTALIK SAATİ
MATEMATİK 4
GEOMETRİ 2
TÜRKÇE 4
TARİH 3
COĞRAFYA 2
FELSEFE 1
TOPLAM 16

 

Yorum Yaz