Yusuf KAPLAN ÖZEL Enderun Öğrencileri İle Buluştu

0

Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Enderun Söyleşileri” programının misafiri Yusuf kaplan oldu. 81 il ve 62 ülkede uzun soluklu bir eğitim veren “Medeniyet Tasavvuru Okulu” önümüzü açacak öncü kuşakları yetiştirmeye devam ediyor. Okulumuzdan 15 öğrencinin ve 2 öğretmenin katıldığı Medeniyet Okulu çalışmaları kapsamında Yazar Yusuf Kaplan, okulumuzu ziyaret etti.

“Bir derdin varsa, varsın. Bir derdin varsa, dünya kurarsın. Bir derdin yoksa yoksun ve yalnızca bir rakamsın. Derdin kadarsın.” diyen yazar ve günümüz mütefekkirlerinden Yusuf Kaplan ile Enderun neslini buluşturduk. İki aşamadan oluşan programla öğrencilerimizle buluştu.  Önce “Medeniyet Tasavvuru Okulu” çalışmalarına katılan 15 öğrencimizle, ardından tüm okulumuz öğrencilerine söyleşi gerçekleştirdi.

Programda okuyan, üreten ve derdi olan bir neslin uyanışı ele alındı. Günümüz gençliğinin üzerine düşen görevler, toplumsal olaylar ve bu olaylara bakış açımız, ülkemizin ve medeniyet coğrafyamızın önünü açacak parlak bir öncü kuşak olmanın gerekleri dile getirildi. Öncü bir nesil yetiştirme gayesinde olan ve “Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!” şuuruyla gençlerimizi yetiştiren Özel Enderun, öğrencileri ve öğretmenlerinin bu çalışmaya dâhil olmasından oldukça memnun. Okulumuza gelerek bizleri bilgilendiren kıymetli hocamıza katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yaz