Özel Gençlik Ortaokulundan 2021-2022 Lgs Bilgilendirme Toplantısı

0

Aklı Geliştiren Ahlakı Güzelleştiren Okullar sloganı ile çalışmalarını sürdüren Özel Gençlik Ortaokulu, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında eğitim görecek 8.sınıf öğrenci velilerine yönelik LGS Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirdi.

Öğrencilere LGS süreci ile ilgili önemli noktaları belirtmek için 26 Haziran Cumartesi günü organize edilen program, okul yöneticileri, idarecileri, öğretmenler, 8.sınıf öğrencileri ve velilerin katılımıyla gerçekleşti. Bu toplantının 8.sınıf olan öğrencilerimiz için 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına ilişkin ilk veli toplantısı olduğunu ifade eden Gençlik İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Nurettin Kabak, “Okul-aile-öğretmen arasındaki iş birliğini güçlendirmek, velilerimizi, öğrencilerimizin LGS sürecinde gelişim ve akademik durumları hakkında genel bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla veli toplantımızı gerçekleştirdik. Şimdi öğrencilerimizi yoğun bir dönem bekliyor. Bu zorlu ve yoğun süreçte onlara destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kuruluşundan bugüne elde ettiği başarılarla farklı ve nitelikli eğitim anlayışını devam ettiren, eğitim öğretim alanında yaptığı çalışmalarla gündem oluşturan Özel Gençlik Ortaokulu tarafından düzenlenen program, Rehberlik Öğretmeni Asena Hacer Yıldız tarafından verilen sunumla devam etti.

Ardından 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi hakkında bilgi veren Özel Gençlik Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Toktaş, yıl boyunca öğrencilerin akademik ve psikolojik alandaki tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik planlamalarını yaptıklarını söyledi. Akademik çalışmaların hafta sonu ve akşam etütleriyle destekleneceğini söyleyen Toktaş, yıl boyunca en az 75 deneme sınavı yapılacağını, yapılacak etkinlik ve programlarla öğrencilerin akademik çalışmaların yanında psikolojik ve sosyal olarak da destekleneceğini ifade etti.

Son olarak 8. Sınıf rehber öğretmenleri Musa Akince ve Ayşenur Harman, öğrencilerinin bu sorumluluğu taşıyacak özveriye sahip olduklarını ve sürecin tüm öğrenci ve veliler için hayırlara vesile olmasını dileyerek katılımları için velilere teşekkür etti.

Yorum Yaz