Özel Enderun Liseleri TÜBİTAK Bölge Sergisine Katıldı

0

Özel Enderun Liseleri öğrencileri Fizik, Kimya ve Bilgisayar dalında hazırladıkları projelerle 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali Sergisi’ne katıldı.

Özel Enderun Fen Lisesi öğrencilerinden Ömer Faruk ARICI ve Hüdai Osman GÜL’ün Kimya Öğretmeni Tuba ARIKAN danışmanlığında hazırladıkları “Kitlesel Radyasyon Önleyici” isimli proje ile birlikte Fizik Öğretmeni Hatice MUTLU danışmanlığında hazırlanan üç proje bölge sergisine katıldı. Bu projelerden biri Özel Enderun Fen Lisesi öğrencilerinden Ayşenur ÖZGÖREN’in Fizik dalında hazırladığı “Enerji Verimliliğinde Yeni Bir Uygulama: Nano Malzeme İçerikli Vakumlu Yalıtım Malzemesi ile Enerji Tasarrufu” isimli proje. Diğer iki proje ise Özel Enderun Anadolu Lisesi öğrencilerinden Abdülhamit Şamil DOĞAN’ın hazırladığı “Silisyumun Su İtici Özelliğinin Araştırılması ve Tarihi Eserlerin Nano Kaplama ile Korunması” ve Bilgisayar dalında Muhammet İsmail TÜZÜN ile Muhammet Hasan ÇAĞLAR’ın hazırladıkları “Görme Engelliler İçin E-Kütüphane” isimli projeler.

Özel Enderun Liseleri Fizik Öğretmeni Hatice MUTLU: “Özel Enderun Liseleri olarak 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali Sergisi’ne bu yıl dört proje ile katıldık. Uzun soluklu bir çalışma sürecinin ardından 901 proje içerisinden seçilen en iyi 85 projenin içine girmeyi başardık. Öğrencilerimizi bu süreçte gösterdikleri azimli ve istikrarlı çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” dedi.

Yorum Yaz