İngilizce Etkinlikler

0

ANASINIFINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Okulumuz anasınıfı öğrencileri deney yaparak renklerin ingilizce karşılıklarını yaparak yaşayarak öğrendiler.

İNGİLİZCE EĞLENCELİ BAŞLADI

Özel Gençlik İlkokulu 1A, 1B, 1C sınıfı öğrencileri parmak kuklası yaparak ingilizceye eğlenceli bir giriş yaptılar.

TEACHING ENGLISH AT OUR SCHOOL

Öğrencilerimiz ingilizce dersini somut örneklerle deneyimleyerek öğrenmelerini daha kalıcı hale getirmektedir. Okulumuzda İngilizce eğitimleri çağın gereksinimleri göz önüne alınarak planlanmaktadır.

3.ELT SEMİNERİ

ELT “Brindging Minds-3” Semineri Özel Gençlik İlkokulu-Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Seminerin açılışında konuşan Okul Müdürü Barış Çağlayan Çakır, “Günümüz dünyasında İngilizce bilmek temel bir ihtiyaç haline gelmiştir. İngilizce düna üzerinde 75 ülkede kullanılmaktadır ve 375 Milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır.

Özellikle Avrupa ülkelerinde kendi anadilleri kadar iyi öğretilen İngilizce , Avrupa gençlerinin yabancı web sitelerindeki veriler ve yurtdışında kendilerini geliştirebilecekleri bir çevreye sahip olmalarını mümkün , hatta sıradan bir durum haline getirmiştir. Bu yıl 3.’sünü düzenlediğimiz seminerimiz İngilizce öğretmenlerimize , dil öğretiminde uyguladıkları farklı eğitim metotlarını paylaşabilecekleri ve bunlara yenilerini ekleyebilecekleri , dil eğitimindeki yeni yaklaşımları uygulamalı olarak görmelerine imkan sağlayacaktır” dedi.

DRESSING UP MY DOLL

Okulumuz ogrencileri ingilizce sosyal etkinlik’te ‘dressing up my doll’ aktivitesiyle yaptiklari bebekleri giydirerek ogrendikleri kiyafetlerin ingilizce karsiliklarini pekistirdiler.

 

Yorum Yaz