Enderunlu Genç Mucitler Finale Kaldı

0

Özel Enderun Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri bu yıl 47.si düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali’nde birincilik ödülüne layık görüldü.

Özel Enderun Fen Lisesi öğrencilerinden Ömer Faruk Arıcı ve Hüdai Osman Gül’ün Kimya Öğretmeni Tuba Arıkan danışmanlığında hazırladıkları “Kitlesel Radyasyon Önleyici” isimli proje ile birlikte Özel Enderun Anadolu Lisesi öğrencilerinden Abdülhamit Şamil Doğan’ın Fizik Öğretmeni Hatice Mutlu danışmanlığında hazırladığı “Silisyumun Su İtici Özelliğinin Araştırılması ve Tarihi Eserlerin Nano Kaplama ile Korunması” adlı projeler Konya Bölge Finali’nde birinci seçilerek Ankara’da yapılacak olan finale katılmaya hak kazandılar.

Özel Enderun Liseleri Müdürü Said Turgut: “901 proje içinden Fizik ve Kimya alanlarında birer projemiz birinci seçildi. Yine bir Enderun klasiği gerçekleşti. Yarışmaya hazırlandıkları süreçte Özel Enderun Liseleri olarak Bilim Danışma Kurulu hocalarımızın rehberliğinde öğrenci ve öğretmenlerimize destek olduk.  Bundan sonraki süreçte de desteklerimizi sürdüreceğiz. Bilim Danışma Kurulu hocalarımıza teşekkür eder bize bu gururu yaşattıkları için öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz. Ankara’da yapılacak olan final yarışmasında da öğrencilerimize başarılar dileriz.” dedi.

Yorum Yaz