Takip et

Sevgili Arkadaşım

0

Biliyorsun ki, bu güne kadar sahip olduğum tek arkadaşım sensin. Bu durumdan memnun olmadığımı düşünme sakın, senin arkadaşlığın benim için çok kıymetli. O yüzden gitmeden önce sana bu satırları yazmak istedim. Sen birçok insandan iyi davranıyorsun bana. Garip yüzümle ve saçsız kafamla dalga geçmiyorsun hiç. Beni olduğum gibi seviyorsun. Diğer çocuklar benimle dalga geçtikleri, birçok kişi bana uzaylıymışım gibi baktıkları zaman bile hep yanımda sen vardın. Hep destek oldun bana.

Gideceğimden bahsettim ama nereye gideceğimi söylemedim değil mi sana? Annemin dediğine göre yakın zamanda başka bir yere gidecekmişim. Biliyor musun benim gideceğim yere cennet diyorlarmış? Cennet, herkesin mutlu olduğu ve hayallere sığmayacak kadar güzel bir yermiş. Annem orada mutlu olacağımı hem de ağrılarımın geçeceğini söyledi. Ben bunları duyunca çok mutlu oldum, çünkü ağrılarım hiçbir zaman geçmeyecek sanıyordum.

Hatırlıyor musun ilk tanıştığımız günü? Seni bir ağacın altında bulmuştum. Yaralıydın. Benim gibi. Seni eve götürmek için elime aldığım zaman oradan geçen adamın bana ne dediğini hatırlıyor musun?

“Hey küçük çocuk kör müsün? O bir şahin yavrusu. Sana zarar verir!”

Aklıma geldikçe gülüyorum. Bazen bu büyükler bizlerden daha cahil oluyorlar. Benim boyumdan küçük ve yaralı bir kuş bana nasıl zarar verebilir? Sen bir şahin yavrususun diye miydi bu tepki?

Katil bir adamın çocuğunun suçlanması kadar saçma ve acımasızcaydı bu tepki? Garip bir dünya burası; ama çok şükür ki ben bu dünyadan bin kat daha güzel bir yere gidiyorum. Herkesin mutlu olduğu ve kimsenin beni dışlamayacağı bir yere.

Sen de benimle gelir misin sevgili arkadaşım?

Amine Busem KANBAŞ

AL/10-B

Paylaş.

Yorum Yaz