Kurucu Temsilciliğinden Mesaj

0

Sevgili Öğrencilerimiz;

2016-2017 eğitim-öğretim yılımız hayırlı olsun. Cenab-ı Hak bizlere insanımız ve ülkemiz için hayırlı gençliği yetiştirme azmi ve heyecanı versin. Bu öğretim yılı sizlere yeni bilgiler öğrenmenin, yeni beceriler kazanmanın, hayatınız için gerekli olan donanımın ve davranışın kapısını açsın.

Okulunuzun ilk gününde güzel ve özel bir okulda olduğunuzun müjdesini veriyorum sizlere.

Ülkemizde 18 milyon civarında öğrenci, 59.000 civarında okul ve 800.000 ‘e yakın öğretmen bugün eğitim öğretim için bir araya geldiler. Pek çok ülkenin nüfusundan daha fazla eğitim öğretim çağında öğrencimiz var. Bu sayı ülkemizin ne kadar büyük bir ülke ve gelecek vadeden bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Genç nüfusumuzun eğitim-öğretimini sağlamak devletimizin en önemli görevidir. Eğitim hakkı, vatandaşlık hakkıdır. Ülkemizde eğitim öğretim organizasyonu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bakanlığımız hem resmi okulların, hem de özel okulların işleyişini planlar, organize eder ve sürekli denetimini yapar. Gençlerimizin/çocuklarımızın daha iyi yetişmeleri için her türlü tedbiri alır.

Sizler Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunları çerçevesinde kurulan özel öğretim kurumunda öğrenim görmeyi tercih ettiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Özel öğretim kurumları, velilerinizin büyük fedakârlık yaparak, sizlerin eğitim ve öğretimlerinizi daha iyi yapmanızı sağlayacak öğretim kurumlarıdır.

Gençlik Eğitim Kurumlarımız, Konya ‘da 20 yılı aşkın bir süredir eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu öğretim yılında da sizlere; tecrübeli kurumsal yapısıyla, alanında yetkin eğitim kadrosuyla, öğrenme-öğretme ortamlarında yeterli donanım ve teknolojik altyapısıyla, “Genç Süreç” yazılımında tüm faaliyetlerinin planlandığı, süreçlerle yönetim sistemiyle kayıt altına alındığı özel çalışmalarla Eğitim ve öğretimi en etkin ve verimli şekilde sizlere sunacaktır. Sizler kaliteli bir okul, güvenli ve itibarlı bir eğitim kurumunda öğrenim göreceksiniz.

Okullarımız, akademik ve sosyal pek çok başarılı çalışmaları gerçekleştirmiş olup öğrencilerini hem bir üst öğretim kurumuna hem de hayata donanımlı olarak hazırlamaktadır. Mezunlarımız kamu sektöründe ve girişimci ruhuyla özel sektörde görevler üstlenerek ülkemizin gelişmesi ve insanımızın refah ve mutluluğu için önemli çalışmalar yapmaktadır. Siz sevgili öğrencilerimizi de kabiliyetlerinizi göz önünde bulundurarak en yüksek oranda değerlendirecek, yeni bilgi, beceri ve tutumlarla geliştirip donatacağız.

Gençlik Eğitim Kurumlarımız özel öğretim alanında ilimiz ve ülkemiz de eğitimin kalitesini arttırmada sürekli kendini yenilemekte ve sistematik çalışmalar yapmaktadır.

Bu kapsamda uzun yıllar Özel Gençlik İlkokulu çatısı altında sürdürdüğümüz anasınıfı eğitim faaliyetimizi bu yıl Gençlik Eğitim Kurumları bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bağımsız bir Anaokulu olarak devam ettiriyoruz.

20 yıldır eğitimdeki kalitesi ve öğretimdeki başarılarıyla eğitim öğretim hayatını sürdüren; Özel Gençlik İlkokulu, Özel Gençlik Ortaokulu, Özel Enderun Fen Lisesi ve Özel Enderun Anadolu Lisesi, Özel Gençlik Temel Lisesi başarılı eğitim ve öğretim modellerini, eğitimdeki yeni yönelimleri ve teknolojik gelişmeleri de takip ederek sürekli kendilerini yenilemekte ve iyileştirmektedir.

Gençlik Eğitim kurumları olarak bizi farklı kılan birkaç çalışma başlıklarımız:
Öğrenci merkezli ve oyun temelli etkinliklerle zengin öğrenme deneyimlerinin sağlanması,
Proje temelli grup çalışmaları ile tüm gelişim alanlarının desteklendiği ve anlamlı öğrenmeyi sağlayarak sarmal eğitim modeli ile önceki öğrenmelerle sonraki öğrenmelerin pekiştirilmesi,
Manevi ve irfani boyutumuzu geliştiren değerler eğitimi çalışmaları.
Eğitim öğretim çalışmalarımızın vazgeçilmezlerimizden biri olan aile katılım ve İçinde yaşadığımız toplumun değerlerini tanımaları ve benimsemeleri amacıyla rol model çalışmalarımızın yapılması,
Geçmişten geleceğe projesi, “Bir Değer Kazanıyorum” çalışmaları, öğrencilerimizi çok yönlü değerlendirme süreci, e-portfolyo ve portfolyo sunum çalışmaları,
Öğrenme sitili destekli tam öğrenme modelinin uygulanması,
Kişiselleştirilmiş Eğitim Programı (KEP) uygulamaları,
Okuma alışkanlığını kazandırma çalışmaları,
Öğretim koçluğu ve öğrenci danışmanlık sistemi uygulamaları,
Tematik il içi, il dışı ve yurt dışı geziler,
Öğrencileri hayata hazırlayan sosyal etkinlik çalışmaları,
Bu çalışmalarımız sizin için olmakla beraber, sizlerin de katkısıyla bu kaliteli eğitim –öğretim faaliyetlerimizi tüm öğretmen, yönetici ve velilerimizle birlikte daha da ileriye taşıyacağımızı düşünüyor tekrar 2015-2016 eğitim yılının hayırlı olmasını diliyorum.
Muharrem TURŞUCU
Gençlik Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi

Paylaş.

Yorum Yaz