Enderun’da Veli Buluşmaları

0

Eğitim-öğretim sürecine velilerin de dâhil olması öğrenci başarısını artıracaktır. Bu maksatla gerçekleştirilen toplantılar aracılığıyla veliler, eğitim sürecine katılırlar ve eğitim-öğretim sürecinin ayrılmaz parçası olurlar.
Velilerimizin bilgilendirilmesi, sorularına cevap alabilmesi, fikir ve önerilerini iletebilmesi için Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi’nde 12.sınıflar bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Pandemi şartlarına dikkat edilerek gerçekleştirilen veli toplantısında ölçme-değerlendirme yaklaşımımız, uygulamalarımız, öğrencilerimizin bir dönem boyunca edinecekleri kazanımlar, akademik başarıları ve YKS hakkında velilerimiz bilgilendirildi. 12.sınıf ders öğretmenlerinin ve rehberlik biriminin katıldığı toplantıda devam eden YKS kursu, öğrenci ve velilerimizden beklentiler ile yapılan deneme sınavları ve KTT’ler hakkında veliler bilgilendirildi. Öğrencilerimizin çok yönlü değerlendirildiği ve okul–aile tutum birliğinin geliştirilerek önlemlerin alındığı veli toplantısından veliler memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Yorum Yaz