Takip et

Dünya Şampiyonu Okulunda Coşkuyla Karşılandı

0

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında düzenlenen “Sporcu Öğrenci ile Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve başarılı olan sporcu öğrencilerimizin spor yaşamlarını aksatmadan yüzde yüz burslu olarak eğitim ve öğretim almasını amaçlamaktayız.

Bu kapsamda üç Milli sporcumuz, okulumuz bünyesinde eğitim ve öğretim görmektedir. Daha önce de Polonya’da gerçekleştirilen “U-15 ve Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası” nda 40 kg’da yarışarak koparma, silkme ve toplamda 9 Avrupa Rekoru kırarak 3 Altın Madalya ile Avrupa şampiyonu olan öğrencimiz Ezgi KILIÇ, Suudi Arabistan’ ın Cidde şehrinde gerçekleştirilen ‘‘Yıldızlar Dünya Şampiyonası’’ nda 40 kg’da yarışarak Koparmada 55, Silkmede 70, Toplamda 125 kg kaldırmıştır. Bu başarı neticesinde 2 AVRUPA REKORU kırarak 3  ALTIN MADALYA  ile DÜNYA ŞAMPİYONU olmuştur.

Spora ve sporculara Gençlik Eğitim Kurumları ile Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi olarak destek olmaya devam edeceğiz. Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi gençlerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel ve spor alanlarımda verdiği destekle öğrencilerimizin başarılı olmalarını amaçlamaktadır. Gençlik Eğitim Kurumları milli ve manevi değerlerine bağlı, kendini her alanda yetiştirmiş bireyleri, ülkemizin geleceğine armağan etmektedir.

Aynı zamanda Konya TOHM Sporcusu olan öğrencimiz Ezgi KILIÇ, yaptığı açıklamada şampiyonaya çok iyi hazırlandığını belirterek: “Suudi Arabistan’da Türk Bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşı’nı dinlettirdiğim için çok mutluyum. Başta okulum olmak üzere antrenörlerime, kulübüme, aileme ve federasyon başkanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek adına var gücümle çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Paylaş.

Yorum Yaz