Sosyal Etkinlikler

0

DART-BOCCE-HEMSBALL

DART

Dart iç içe ve farklı renklerde halkalardan oluşan hedefe, belirlenmiş bir uzaklıktan ufak okların atılarak, en yüksek puanı almak amaçlı bir spordur. Dart, Orta Çağda okçular için bir eğitim oyunu olarak başlamıştır.
Dart sporunda kısa süre içinde karar verebilmek, bu kararı nasıl uygulayacağını planlamak, planlanan atış yapılamaz ise hem yaşanan yoğun moral bozukluğu ile baş edebilmek hem de bir sonraki atışın nasıl yapılacağını düşünmek gibi yoğun zihinsel faaliyetler önemli bir yer tutuyor. Bu yönüyle dart sporu satranç sporuna benzetiliyor ve “Ayakta Satranç Oynamak” olarak da tarif ediliyor.

BASKETBOL-FUTBOL

Futbol, komple bir spor sayılabilir. Bir oyuncu maç esnasında 4 ile 5 km arası yol alacak kadar koşar. Bu da dayanıklılık ve kalp solunum sistemi, fonksiyonlarının yeterliliğini gerektirir. Futbol da zaman zaman hızlanmak ve durmalar direnci arttırır; kasları özellikle bacaklarda, esnekliği ve dengeyi de geliştirir.

Kendine güveni uyandırır, hırsı artırır,

– Heyecanı ve stresi azaltır,

– Beynin daha iyi oksijenlenmesi sayesinde, zekâsal etkinliği yükseltir,

– Gurup düşüncesi, bireyler arasında ilişkiler, karşılıklı olarak saygı kavramı gelişir.

Özel Gençlik İlköğretim Okulu olarak Sosyal-Sportif etkinliklerimizde farklı öğrenme ortamları oluşturarak öğrencilerimizle Buz Pateni etkinliğini gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

GENÇ EL SANATLARI

Genç el sanatları sosyal etkinliğimiz ile öğrencilerimize ‘’ipi iğneden geçirme, dikiş nasıl yapılır, düğme nasıl dikilir’’ öğretmeyi hedefledik.

Sürekli aynı şeyi yapmak hem dikkati tek bir noktada toplayarak bilişsel işlevi artırıyor hem de sıkıntı ve stres yaratan düşüncelerden kişileri uzaklaştırıyor. Yani yaratıcı faaliyetler, bir tür derin düşünme görevi üstleniyor.

Atmayın, dönüştürün projesi ile temizlik bezinden gülen yüzlü yastık, küçülen kotlarımızdan çantalar ve buna benzer birçok etkinlik yaparak atık malzemeleri de değerlendirmiş oluyoruz.

GENÇ ŞEF

Klasik Türk Mutfağı olarak tanıdığımız yemekler, bu yemeklere ait dönemsel tarih ve kültürel bilgiler aktarılır, yemekler en klasik tarifleriyle hazırlanır, bugünün en yenilikçi sofralarında bile uygulanabilecek çeşitli yorumlar sunulur.

Öğrencilerimiz eğlenerek, el becerisi kazanırlar ve afiyetle yerler.

İNGİLİZCE
GİTAR-ORG

KODLAMA-ROBOTİK EĞİTİM

RİTİM-KORO
muzik

MATEMATİK KULÜBÜ

MATEMATK

STEM ETKİNLİKLERİ

EDEBİYAT
3 BOYUTLU TASARIM

ARAPÇA
WING-CHUN
GENÇ MUCİTLER

FEN

SATRANÇ

SERAMİK

TAEKWONDO

taekwondo

ZEKA OYUNLARI

Paylaş.

Yorum Yaz