Takip et

Özel Gençlik Ortaokulu 1. Dönem Bilgilendirme Toplantılarını Tamamladı

0

Kuruluşundan bugüne elde ettiği başarılarla farklı ve nitelikli eğitim anlayışını devam ettiren, eğitim öğretim alanında yaptığı çalışmalarla gündem oluşturan Özel Gençlik Ortaokulu, velilerine yönelik 1. Dönem Veli Bilgilendirme Toplantılarını gerçekleştirdi.

Okulumuzda okul-aile-öğretmen arasındaki iş birliğini güçlendirmek, velilerin; öğrencilerin gelişim ve akademik durumları hakkında genel bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla yapılan veli bilgilendirme toplantısı 27.10.2018 Cumartesi günü gerçekleşti.

Anne ve babaların çocuklarının eğitim öğretim süreçlerine “yeterince” katılımlarını sağlamak öğrenci başarısına katkısının vurgulandığı toplantıda, Okul ve aile arasındaki iletişim bağlarını geliştirmenin ve öğrencilere eğitim öğretim sürecinde yardımcı olabilecek işbirlikçi stratejiler geliştirmenin önemi vurgulandı.

Program sonunda Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Nurettin Kabak, Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulunun eğitim öğretimde anne ve baba katılımına önem verdiğini, her ailenin öğrencisi hakkında akademik ve kişilik gelişimi ile ilgili olarak okuldaki eğitim-öğretim kadrosundan bilgi talep etmesini önemsediklerini belirterek anne ve babalara yardımcı olabilmek amacıyla bu toplantıları yaptıklarını ifade ederek katılımlarından dolayı velilere teşekkür etti.

Paylaş.

Yorum Yaz