Takip et

Özel Gençlik Anaokulu’nda Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

0

Özel Gençlik Anaokulu 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma programı kapsamında etkinlikler düzenledi. Çanakkale Zaferinde büyük katkısı olan Seyit Onbaşının 215 kiloluk mermiyi nasıl iman gücüyle kaldırdığını anlatan gösteri öğrenciler tarafından büyük ilgi ve beğeni gördü. Yapılan program ile öğrenciler Çanakkale Zaferinin nasıl zor şartlar altında kazanıldığını bir kez daha anımsadı. Öğrenciler İstiklal Marşımızı, Çanakkale Marşını ve Bayrak şiirini büyük bir coşkuyla söylediler. Gösterinin ardından minik öğrenciler ecdada vefalarını göstermek ve onları biraz olsun anladıklarını ifade edebilmek için öğle yemeğinde çorba, üzüm hoşafı ve ekmek yedi.
Okul müdürü Aliye Duman, Çanakkale Zaferi zor şartlar altında binlerce şehit verilerek kazanılmış mukaddes bir zafer olarak tarihteki yerini aldığını belirtti. Duman , “Bizler de öğrencilerimize bu günün önemine daha iyi anlatmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz. ” dedi.
Okul müdürü Aliye Duman programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini sunarak bu güzel ve anlamlı program için hepsine ayrı ayrı memnuniyetlerini bildirdi.

3de99d8c-08b3-4c74-9369-f8bc6f68d8fe

Paylaş.

Yorum Yaz