Takip et

Özel Enderun Okul Meclis Başkanını Seçti

0

Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi’nde, demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen ‘’Öğrenci Meclisi Başkanlık Seçimi ‘’heyecanı yaşandı.

Okul öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda okulumuzda 2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılı Öğrenci Meclis Başkanı seçimi gerçekleştirildi. Seçim Kurulu Öğretmenlerinin gözetiminde gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda okulumuz AL-11A sınıfından Kadir Karpçin başkan seçilirken AL-10C sınıfından Muhammed Talha Uyanık başkan yardımcısı seçildi.

Seçimle ilgili Okul Müdürü Said Turgut, şunları ifade etti: ”Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, başkan ve başkan yardımcısını kutluyor, hayırlı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Amacımız hem öğrencilere sorumluluk duygusu aşılamak hem de bir ülkeyi yönetebilecek istidada hazırlamaktır. Umarım bu sene de önceki senelerde olduğu gibi birlikte güzel işler yaparız ”

Paylaş.

Yorum Yaz