Takip et

Öğrencimiz Sabit Talha Şahin’in İlk Kitabı “Zihin” Yayımlandı

0

Özel Gençlik Ortaokulu  8. sınıf  öğrencimiz  Sabit Talha Şahin’in yazdığı ilk kitabı “Zihin” okuyucularıyla buluştu. Sabit Talha Şahin Türkiye’de yazılan ilk distopik roman özelliği taşıyan kitabında zihninde tasarladığı 2050-2080 yılları arasındaki olaylarını ele aldı.

Özel Gençlik Ortaokulu Türkçe Zümresi “Öğrencilerimizi her fırsatta okuma ve yazma alanında geliştiren ve rehberlik eden çalışmaları önceleyerek kendini hem yazılı hem de sözlü olarak ifade edebilen, nitelikli okuma becerisini kazanmış, okuduğunu anlayan ve yorumlayabilen, analiz eden   bireyler yetiştirme arzusundayız. Bu anlamda her fırsatta öğrencilerimize ufuk açan  yazar -öğrenci buluşmaları ve imza günleri tertip ediyoruz. Pandemi döneminde de bu faaliyetlerimize ara vermeden online yazar söyleşileri yaptık. Bu faaliyetlerin öğrencilerimiz üzerinde etkisi oldukça fazla. Yazarların hikayeleri   ve yaşam öyküleri öğrencilerimizin oldukça ilgisini çekiyor ve okudukları kitapların yazarlarıyla buluşmak onları çok heyecanlandırıyor. Bu  alanda gün geçtikçe yeteneklerini ortaya koyan çalışmalar çıkarıyorlar. Öğrencimiz S.Talha Şahin’in ilk eserini yayımlaması bütün öğrencilerimiz üzerinde hayranlık uyandıracak bir ilham kaynağı olmuştur. Gençlik Okuma listelerinde yerini alan kitabımızın yazarı öğrencimizi tebrik ediyoruz ve onunla gurur duyuyoruz.” diye ifade ettiler.

Gençlik Kitapseverler Kulübü’nün başkanlığını da yapan S.Talha Şahin , Yılda 250 kitaba yakın okuduğunu, kitap okuma alışkanlığının özellikle ilkokul sıralarında başlaması gerektiğini ifade ederken sadece insanlarla iletişim kurmak için bile kitap okumanın gerekli olduğunu söyledi. Kitabı yazmasında  çokça okumasının faydasına değinen Şahin, ikinci kitabını da yazmaya başladığının müjdesini verdi.

yazar1

Paylaş.

Yorum Yaz