Takip et

Lgs’de Gençlik Farkı

0

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 8. Sınıf öğrencilerine yönelik 1 Haziran Cumartesi 2019 tarihinde yapılan ve 1 milyon 29 bin öğrencinin katıldığı Liselere Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı. Bu yıl ikincisini gerçekleşen ve öğrencilerin ve velilerinin heyecanla beklediği LGS sonuçlarına göre Özel Gençlik Ortaokulu başarılarıyla yine göz kamaştırdı.
Kuruluşundan bugüne elde ettiği başarılarla farklı ve nitelikli eğitim anlayışını devam ettiren, eğitim öğretim alanında yaptığı çalışmalarla gündem oluşturan Özel Gençlik Ortaokulu, 8. Sınıfta okuyan öğrenci 65 öğrencisiyle sınav heyecanını yoğun bir şekilde yaşadı.
Açıklanan sonuçlar sonrasında Özel Gençlik Ortaokulu öğrenicisi Yusuf Bayram soruların tamamını doğru yaparak Türkiye Birincisi oldu. Azra Demir, Ayşe Gülfem Ayrancı ve Nil Ebrar Ünal ise tüm sorulardan sadece bir yanlış yaptı. Ayrıca 490 ve üstü puan alan 4 öğrenci, 480 ve üstü puan alan 10 öğrenci ve 450 ve üstü puan alan 20 öğrencisiyle sınavda 408 puan ortalamasıyla büyük bir başarıya imza atan Özel Gençlik Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadılar.
Sınav ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özel Gençlik Ortaokulu Rehberlik Servisi Zümre Başkanı Mustafa Kılıç, TEOG sonrasında bu yıl ikincisi yapılan LGS’nin geride kaldığını ifade ederek öğrencilerin yeni sınav sistemine geçen yıla oranla daha iyi adapte olduklarını söyledi. Özel Gençlik Ortaokulu olarak LGS’de güzel bir başarıya imza attıklarını, yapılan çalışmaların verimliği olduğunu ve bundan sonrası için tercih döneminin başlayacağını doğru tercih için öğrencilere gereken desteği vererek rehberlik edeceklerini ifade eden Kılıç, sınav gündemiyle yoğun bir dönem geçiren öğrencilere sınav stresinden uzak, güzel bir tatil geçirmelerini tavsiye etti.
Yıl boyunca yapılan çalışmaların karşılığının alındığını söyleyen Okul Müdürü Barış Çağlayan Çakır, Özel Gençlik Ortaokulunda başarının bir gelenek olduğu ve bu başarıların ortaya çıkması için bütün imkânları seferber ettiklerini söyledi. Elde edilen başarının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Çakır, başta bize bu mutluluğu yaşatan, kendilerine emek vererek destekleyenleri mahcup etmeyen öğrencilerimize ve güzel bir ekip çalışmasıyla yoğun bir tempoda öğrencileri sınava hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, dedi.

Paylaş.

Yorum Yaz