Takip et

Kurucu Temsilcimiz Muharrem Turşucu Beyin Hayırlı Olsun Mesajı

0

Muharrem-Turşucu-1024x683

Bu gün 18 Eylül 2017 Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlıyoruz.
Aklı geliştiren, ahlakı güzelleştiren okullarımız yeni bir eğitim öğretim yılında öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyor. Böyle güzel bir ülkede, güzel insanlarla ve geleceğe hazırlanmanın azmiyle dolu öğrencilerimizle, öğrencilerini hayata hazırlamak için her türlü hazırlığını tamamlamış donanımlı öğretmenlerimiz ve okullarımızla 2017-2018 eğitim öğretim yılına merhaba diyoruz.
Ülkemizde 17 milyon civarında öğrenci, 62.000 civarında okul ve 1.000.000 ‘un üzerinde öğretmen bugün eğitim öğretime başladı. Eğitim öğretim çağındaki öğrenci sayımız pek çok ülkenin nüfusundan daha fazla. Bu sayı ülkemizin ne kadar büyük bir ülke ve gelecek vadeden bir potansiyeli olduğunu gösteriyor.
Bizim ülkemiz ve insanımız dünyanın en kıymetli değerlerindendir. Tarihe bakmamız, coğrafyaya bakmamız ülkemizin ve insanımızın yeryüzündeki önemini görmede bize yeteri kadar bilgileri sunacaktır.
Çok değil bundan 100-150 sene öncesine gittiğimizde dünyanın en önemli ülkeleri arasındaydık. 500 sene öncesine gittiğimizde ise dünyanın en güçlü, en gelişmiş ve en çok üreten ülkesi bizdik. Bütün mazlumların hamisi, yeryüzünün adil bir ülkesi, bütün halkların huzurla yaşadığı bir dünyanın teminatıydık. İşte bu tarih yazan milletimiz, bu coğrafyada yaşayanlara hakkı ve adaleti üstün tutan anlayışla bunu sağlıyordu.
Bugün yeryüzündeki zulümler hepimizin malumudur. Ahlaktan yoksun, adil olmayan, kendi çıkarlarından başkasını düşünmeyen, gözünü hırs bürümüş insan canavarlarının elinden insanlığı kurtarmak yine bizim görevimizdir.
Aklı geliştiren, ahlakı güzelleştiren okullarımızda hayata hazırladığımız ve hazırlayacağımız öğrencilerimizle yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız. Gücü, kuvveti hakkın emrine verip yeryüzünde adaleti sağlayacağız.
Gençlik Eğitim Kurumlarında okuyan öğrencilerimiz bu tarihi öz görevin farkında olarak coğrafyamıza sahip çıkacak bilgi, beceri her türlü donanımı okullarımızda bulacaklardır.
Değerli Veliler,
Sizleri tebrik ediyorum. Çocuklarınızı daha düşük ücretli veya ücretsiz okullara gönderebilecekken, çocuklarınızın hayata hazırlanabilmesi için, kendiniz, evladınız, ülkemiz ve tüm insanlık için, ekonomik olarak büyük fedakârlıkta bulunuyorsunuz. Geleceğe olan bu yatırımınız; ülkemiz ve insanımız için, sizin eğitime olan inancınızı ve bilincinizi gösteriyor. Sizlerdeki bu bilinç bizleri yüreklendiriyor. Özel okul işletmecisi olarak devletimizden beklentimiz her çocuğun devlete olan eğitim öğretim maliyetinin ayrım gözetmeksizin çocuklarını özel okulda okutan velilerimize verilmesidir. Bu sayede, inanıyorum ki ülkemizdeki eğitimin kalitesi hızla artacaktır.

Okullarımıza bu yıl başlayan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, tüm öğrencilerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Bu yıl ülkemizde 17 milyon öğrenci yeni ders yılına başladı. Bu rakamın dünyada pek çok ülkenin nüfusundan fazla olduğunu belirtmiştik. Bir ülkenin en önemli varlığı gençleridir. Gençleri değerli kılanda aldıkları eğitim ve öğretimdir. Gelişmiş ülkeler eğitime çok önem verdikleri için; üretimde, ekonomide, gelir seviyesinde ve bağımsızlığını korumada diğer ülkelerden ileridedir. Eğitimde, iyi ve başarılı olursak ülkemizi ileri seviyedeki ülkeler düzeyine taşıyabiliriz. Milli Eğitim Bakanlığımız sizlerin daha iyi yetişmesi için sürekli bir arayış içerisindedir. Son dönemlerde eğitime ayrılan pay artarak devam etmektedir. Önemli göstergelerden biri de eğitim problemlerini çözmede özel okulların artısını görüp özel okulculuğun desteklenmesidir.
Değerli Gençler,
Sizler bizim geleceğimizsiniz. Gençlik Eğitim Kurumlarımızın en önemli özelliği aklı geliştiren ve ahlakı güzelleştiren okullar olmasıdır. 23 yıllık birikimimiz ve mezunlarımız, bu konudaki çalışmalarımızın bereketli ürünleridir.
Okullarımızda geliştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan sistemlerimiz, sizleri daha iyi bir geleceğe hazırlamanın heyecanı, bizi farklı kılan yönlerimizdir. Sizlerden beklentim, eğitim öğretim programlarımızı başarıyla uygulayan donanımlı öğretmenlerimizden istifade etmek için aynı heyecanı yaşamanızdır. Merakınız, hevesiniz, okuma alışkanlığınız, girişimciliğiniz, problem çözmeye ve takım çalışmasına yatkınlığınız, arkadaşlarınızla iletişiminiz ve dijital okuryazarlıkla sosyal medyayı faydalı bir şekilde kullanabilmeniz hayata hazırlanmadaki önemli becerileriniz olacaktır. Bu becerileri kazandırmak için okulunuz her zaman yanınızda olacaktır.
Değerli Öğretmenlerim ve Yöneticilerim,
Ülkemiz ve insanımız için en kutsal çabayı veriyoruz. Geleceğimiz gençlerimizdir. Özel okulculuk yapmamızın amacı çocuklarımızı, gençlerimizi daha iyi yetiştirmektir. Milli Eğitim Bakanlığı programlarının yanında okullarımızda geliştirdiğimiz öğrenme-öğretme sistemlerimiz, çocuklarımızı hayata hazırlayan projelerimiz ve sosyal etkinliklerimizle; başarılı, öz güveni yüksek gençlerimizi yetiştirmek, öğrencilerimizle kaynaşmak, velilerimizi memnun etmek milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa en büyük hizmetimiz olacaktır.
Gençlik Eğitim Kurumları olarak öğretmen ve öğrencilerimize başarılı ve mutlu bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

18.09.2017
Muharrem TURŞUCU
Gençlik Eğitim Kurumları
Kurucu Temsilcisi

Paylaş.

Yorum Yaz