Takip et

Kurucu Temsilcimiz Muharrem Turşucu’nun 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

0

IMG_4211

Değerli öğretim lideri arkadaşlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum.

2019-2020 öğretim yılımız, tüm eğitim-öğretim çalışanlarımıza, öğrencilerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olsun. Öğretim yılana başlama seminer çalışmalarınız hayırlı ve bereketli olsun.

Aklı geliştiren, ahlakı güzelleştiren uygulamalarımızla insanımıza değer katan kaliteli bir eğitim vermek misyonumuzu/davamızı gerçekleştirmek için ne kadar özveriyle çalışsak azdır. Ülkemiz ve insanımız için en değerli, gerekli ve öncelikli bir mesleği icra ediyoruz. Biz eğitimciler için bu ayrıcalık paha biçilmez bir onurdur. Ülkemizde örgün eğitim, devlet okulları ve özel okullar vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Eğitim sistemimiz sancılı bir süreç yaşamaktadır. Bu süreci atlatmada bakanımız bizzat Ziya Öğretmen olarak saha içinde görevini gerçekleştirme çabasındadır. Eğitim problemlerinin bakanlıktan verilecek tamimlerle çözülmeyeceğini, okulların, öğretmenlerin nabzını tutmanın önemini her fırsatta vurgulayarak yol almaya çalışmaktadır. Devlet okullarında yaklaşık 950 bin öğretmen görev yapmaktadır. 170-200 bin arası özel okullarda görev yapan öğretmen vardır. Öğretmenlerimizin mesleki yeterlilikleri ve ekonomik durumlarındaki iyileştirmeler ülkemizin gündemini sürekli meşgul etmesi, çözüm için çaba gerektirmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı çözümlerde istenilen sonucu vermeyi geciktirmektedir.

Ekonomide ve çevremizde gelişen olaylarda, bir sabır sınavından geçiyoruz. Çetin yollar yufka yüreklilerle aşılmazmış. Okullarımızda ve ülkemizde, Allah (cc)’nin izniyle çelik iradeli, sabır sınavına tahammüllü ekip arkadaşlarımızla bu sıkıntıları atlatacağız. Rabbimiz bizlere kaldıramayacağımız yükler yüklemesin.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, Gençlik Eğitim Kurumlarında eğitim-öğretimin gerçekleşebilmesi için, geleceğe yön verecek, erdemli nesillerin yetişmesi için güçlü bir altyapımız var. Sizlerden ricam kurduğumuz sistemleri iyi işletelim, hakkını verelim. Ekip ruhumuzu canlı tutalım. Birbirimizle iyilikte yarışalım. Bizim yaptığımız hiçbir iyilik karşılıksız kalmayacaktır. Allah (cc) sakınanları, iyilik yapanları çok iyi bilir. (Ali İmran 114,115) Sizlerin gayreti öğrencilerimizi ve velilerimizi memnun edecek, okullarımızda olumlu bir öğrenme iklimi oluşturacaktır.

Anaokulundan Üniversite kapısına kadar muhatap olduğumuz öğrenci kitlemiz var. Her sınıf ve okul düzeyinde eğitim bilimlerinin ışığında, yeni gelişmeleri de takip ederek 21. Yüz yıl becerilerini çocuklarımıza / öğrencilerimize kazandırmak için her türlü fedakârlığı yapmak mesleğimizin onurudur. Öğretmenler insanlığın ve ülkelerin geleceğini hazırlarlar. Bizim tezgâhımızdan /sıralarımızdan ne kar çok erdemli nesiller yetiştirebilirsek geleceğimize umutla bakabiliriz. Eğitim camiamıza ve ülkemize 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.

2018- 2019 öğretim yılında ulusal sınavlarda ( LGS, TYT, AYT ) hem Gençlik ortaokulumuz, hem de Enderun liselerimiz çok önemli başarılar elde ettiler. Öğrencilerimizin pek çoğunu hayallerindeki bir üst öğretim kurumuna yerleştirdiler. Emeği geçen tüm irfan ordumuzu, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimize yeni okullarında hayatta başarılar diliyorum.

2018- 2019 LGS, TYT, AYT Sınavlarında Okullarımızın başarı grafikleri:

ayt tyt

LGSNET

Paylaş.

Yorum Yaz