Gençlik’ten Afrika’ya Su Kuyusu

0

Yaptığı örnek uygulamalarla her alanda adından sıkça söz ettiren ve öğrencilerinin farkındalık düzeyini geliştirecek çalışmalarıyla örnek olan Özel Gençlik Ortaokulu, bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.

Okul Matematik Öğretmeni Harun Mert öncülüğünde Afrika’da içme suyu kuyusu açılması için başlatılan çalışma nihayete erdi. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığıyla Batı Afrika’daki Benin Ülkesi’nin  Akasutu İlçesi’nin Lambiya Köyü’ne Özel Gençlik Ortaokulu adına bir su kuyusu açıldı.

Okul olarak birçok toplum hizmeti gerçekleştiren Özel Gençlik İlk ve Ortaokulu, yılın dokuz ayı kuraklık yaşayan Lambiya Köyü’ne yaptırmış oldukları su kuyusuyla yardımlaşma ve infak anlayışını daha da ileri taşıdı. Afrika’nın susuzlukla mücadelesine destek olabilmek amacıyla yürütülen çalışmaya öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Yardım kampanyasından toplanan paralarla yaptırılan su kuyusunun bölge halkı tarafından sevinçle karşılandığını ifade eden Harun Mert, bu çalışmaların öğrencilerdeki kardeşlik duygusunu ve sosyal yardımlaşma duygusunu geliştirdiğini ifade ederek bu kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Dualarla açılan, bölge halkı için bir umut, her su içenin dua edeceği kalıcı bir eser olan Özel Gençlik Ortaokulu su kuyusu okul öğrencileri, velileri, okul öğretmenleri ve idarecileri tarafından da mutlulukla karşılandı.

Paylaş.

Yorum Yaz