Takip et

Gençlik’te Kudüs Gecesi ve Ödül Töreni Gerçekleştirildi

0

Gençlik Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Gençlik İlkokulu – Ortaokulu, düzenlediği etkinlikler ve yarışmalar ile sadece kurum içerisinde ve Konya’da değil yurt genelinde ses getiriyor.
Özel Gençlik İlkokulu – Ortaokulu’nun düzenlediği Kudüs gecesinde konuşan Gençlik Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Muharrem Turşucu, “Bekle ey Kudüs, bekle ey Filistin, gençlik geliyor, sabret” dedi
Gençlik Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Gençlik İlkokulu – Ortaokulu, düzenlediği etkinlikler ve yarışmalar ile sadece kurum içerisinde ve Konya’da değil yurt genelinde ses getiriyor. Gençlik İlkokulu – Ortaokulu bünyesinde düzenlenen “İlk Kıbleden haber var” Kudüs gazetesi yarışması, Genç karakter yarışması ve Ailemle Efendimiz’in (S.A.S) İzinde Hadis Yarışması ödül programı ve Kudüs gecesi okul Beyaz Salon’unda yapıldı. Yurt genelinde düzenlenen Kudüs gazetesi ve Genç karakter yarışması nedeniyle programa pek çok şehirden öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Programa ayrıca Konya Yazma Eserler Bölge Müdürü Bekir Şahin, Eğitim Bir Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Murat Arslan, Gençlik Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Muharrem Turşucu, Genel Müdür Barış Çakır, Özel Enderun Liseleri Müdürü Said Turgut, Özel Gençlik Temel Lisesi Müdürü Enes İlhan Post, Özel Gençlik Anaokulu Müdürü Aliye Duman ile çok sayıda eğitimci, öğrenci velisi ve davetliler katıldı.
Gençlik Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Muharrem Turşucu, programda yaptığı konuşmada, “Çok güzel çalışmalar yapılmış. Benim beklentim, ‘İlk Kıbleden haber var Kudüs gazetesi yarışması’nın devam etmesi. Bu ödül töreninde güzel bir hazırlık yapan Gençlik İlkokulu-Ortaokulu yönetimine teşekkür ediyorum. Gençlerimizin ifadelerinden aldığım güçle diyorum ki, ‘Bekle ey Kudüs, bekle ey Filistin,gençlik geliyor, gençlik geliyor, gençlik geliyor, sabret’”
2017 KUDÜS YILI NEDENİYLE DÜZENLENDİ
Gençlik Eğitim Kurumları Genel Müdürü Barış Çakır da yaptığı konuşmada, “Bugün burada hem Kudüs günü, hem de 3 farkı yarışmamızın ödül töreni için bulunuyoruz. Bunlardan bir tanesi ‘ Ailemle Efendimiz’in (S.A.S) İzinde Hadis Yarışması’. Öğrencilerimiz aileleriyle bu yarışmaya katıldılar. Ikincisi, Türkiye genelinde düzenlediğimiz, ‘Genç karakter’ yarışması. Bu yarışmaya 114 eser katıldı. Üçüncüsü ise, ‘İlk Kıbleden haber var’ Kudüs gazetesi yarışması” dedi.
2017 yılı Kudüs yılı olması nedeniyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Çakır, şöyle konuştu: “Ekip arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde, bununla ilgili ne yapabilirizi konuştuğumuzda, Aksa’nın bahçesinde oynayan yavrular aklımıza geldi. Tel örgüler ardında oynaya çocuklar aklımıza geldi. Açık hava hapishanesinde, mücadele eden, eğitim hakları engellenen çocuklar, evleri yıkılan, öldürülen çocuklar aklımıza geldi. Kudüs’ü Türkiye’deki ortaokul öğrencilerin gündemine nasıl alabiliriz diye düşündük ve ‘Kudüs gazetesi’ yarışması yapmaya karar verdik. Bu vesile ile Türkiye genelinde 22 ilden 42 eser yarışmaya katıldı. Bugün dereceye giren eserlere ödüllerini vereceğiz. Mardin’den, Samsun’dan, Van’dan, İstanbul’dan, Konya’dan ve pek çok civar ilden, eser gönderen, ve bu duyarlılığı paylaşan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Konuşmaların ardından Gençlik İlkokulu – Ortaokulu öğrencilerinin oratoryo çalışması sunuldu. Daha sonra öğrenciler Kudüs ve Aksa ile ilgili şiirler okudu. Okul korosunun okuduğu ezgiler salondaki izleyicilerden yoğun alkış aldı. Daha sonra ödül törenine geçildi. 22 ilden 42 eserin katıldığı “İlk Kıbleden haber var” isimli yarışmada birinci olan ekibe 2 bin TL, ikinci olan ekibe bin 500 TL, üçüncü olan ekibe bin TL takdim edildi. 5-12. sınıf öğrencileri arasında kültürümüzden izler taşıyan, geçmişle günümüzü birleştirici unsurlar taşıyan, sempatik, özgün bir erkek ve bir kız karakter oluşturmak amacı ile düzenlenen ‘Genç karakter yarışması’nda birinci olan katılımcıya tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın, dördüncüye gram altın verildi. ‘Ailemle Efendimiz’in (S.A.S) İzinde Hadis Yarışması’nda dereceye girenlere de ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

Paylaş.

Yorum Yaz