Takip et

Gençlik’te Fener Alayı ve Şivlilik

0

Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu, öğrencilerine milli ve manevi değerleri benimsetmek ve değerlerimize olan vefa duygusunu geliştirmek ve güçlü bir şekilde temsil etmek amacıyla etkinliklerine devam ediyor.

Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu, mübarek üç ayların başlangıcı münasebetiyle öğrenci ve velilerine yönelik yaptığı etkinlikler büyük ilgi gördü. Değerler Eğitimi Komisyonu tarafından Üç Ayları başlangıcı vesilesiyle düzenlenen Fener Alayı ve Namaz Buluşması ve Konya’ya özgü güzel bir gelenek olan Şivlilik Etkinliği ile öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.

Özel Gençlik İlk ve Ortaokulu Değerler Eğitimi Komisyonu tarafından “Namaz Değeri” çerçevesinde okulda düzenlenen; öğrenci, veli ve öğretmenlerin bir araya geldiği “Namaz Buluşma Programı” ve Fener Alayı yoğun katılımla gerçekleşti. Üç ayların başlangıcının farklı etkinliklerle çocuklara hissettirilmesi geleceğe güzel bir anı olarak kalması için tertip edilen programda öğrenciler doyasıya eğlendi. 26.02.2020 Çarşamba günü okula Yatsı Namazının kılınması başlayan program, Beyaz Salon’da öğrencilerin şiirleri ve okul korosunun söylediği ilahilerle devam etti. Öğrencilerin okul bahçesinde kurulan oyun alanlarına alınmasından ardından program Hasan Basri Balcı’nın sohbetiyle devam etti. Öğrenciler de farklı etkinlikler ve Fener Alayı programıyla bol bol eğlendiler.

Helva ikramıyla sona eren program sonrasında katılımcılar organizeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Özel Gençlik ilkokulu/ortaokulu Şivlilik Etkinliği de birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Recep ayının ilk perşembesi olan Regaip Kandili’nde Konya’da geleneksel olarak kutlanan Şivlilik, yapılan faaliyetlerle öğrenciler bu mutluluğu doyasıya yaşadı. Öğrencilere özel hazırlanan şivlilik çantaları ve Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu tarafından öğrencilere özel olarak hazırlanan şivlilik okul idaresi tarafından dağıtıldı. Ardından sınıfları tek tek gezen öğrenciler, arkadaşlarına da şivlilik ikram etmeyi unutmadı. Öğretmenleri ile birlikte okulun çevresindeki komşuları da ziyaret eden öğrencilerin yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi.

Paylaş.

Yorum Yaz