Takip et

Gençlik Temel Lisesi – Rehberlik

Rehberlik; bireyin kendini anlaması, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, çevresiyle uyum içerisinde olması, kendini gerçekleştirmesi için bireye sağlanan yardım hizmetidir.

Gençlik Temel Lisesi rehberlik çalışmalarında; gizlilik, gönüllülük, süreklilik, kişi haklarına saygı, bireyin değerlerini ön planda tutmaktadır.

Gençlik Temel Lisesinde; Öğrencilerin kendilerini tanımaları, dengeli bir kişilik geliştirmeleri, milli ve manevi değerlerine bağlı, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, kişilik özelliklerine uygun bir mesleğe yönelmeleri, serbest zamanı en iyi şekilde değerlendirme, bireyler arası iletişimi geliştirmeleri vb. konularda yardımcı olmak.

Birey olarak kendilerini iyi ifade edebilmeleri, sorumluluk alabilme ve yerine getirebilme, cesur dürüst adil davranabilme yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, çevresine ve inancına duyarlı olabilmeleri, sevgi, hoşgörü, saygıya önem vermeleri, karşılaştıkları sorunları çözebilme ve sorunlarla baş edebilme becerilerine sahip olmaların da yardımcı olmak.

Öğrenciye Yönelik Çalışmalar

Oryantasyon çalışması
Tanıma çalışmaları
Yönlendirme çalışmaları
Akademik başarı artırma çalışmaları
Mesleki rehberlik
Danışmanlık çalışmaları
Bireysel danışma
Grup çalışmaları
Öğretmen Yönelik Çalışmalar

Oryantasyon çalışmaları
Sınıf öğretmenliği çalışmaları
Danışmanlık çalışmaları
Hizmet içi eğitim çalışmaları
Veliye Yönelik Çalışmalar

Veliyi tanıma çalışmaları
Anne- baba danışmanlık çalışmaları
Okul sistemini tanımaya yönelik çalışmalar
Öğrenci gelişimine yönelik çalışmalar
Okul aile birliği ile işbirliği