Takip et

Gençlik Söyleşilerinde Aşık Edebiyatı Konuşuldu

0

Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu; hayatı anlamlı kılmak, ilk emir olan okumayı merkeze almak ve bunu bir hayat tarzı haline getirmek için “İLK EMİR HAYAT TARZIM” sloganıyla okuma faaliyetlerini sürdürüyor. Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu son olarak öğrencilerine yaşayan kültür mirası niteliğinde olan âşıklık ile ilgili bir söyleşi düzenledi. Söyleşide Özel Gençlik Ortaokulu öğrencileri Posoflu Aşık Müdami’nin oğlu Aşık Halil İbrahim Ataman ile bir araya geldi.

Aşık Edebiyatı’nın son temsilcilerinden Halil İbrahim Ataman, Gençlik öğrencilerine Aşık Edebiyatı’nın bilinmeyen yönlerini keyifli ve içten bir sohbetiyle anlattı. Öğrenciler ile sohbet havasında geçen ve ilgiyle takip edilen programda öğrenciler Halk Edebiyatının güçlü kollarından olan Aşık Tarzı hakkında bilgi edindi.

Program sonunda Aşık Halil İbrahim Ataman’a teşekkür eden Okul Müdürü Barış Çağlayan ÇAKIR, öğrencilerin ufkunu açacak onlara örnek olacak bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek organizeyi tertip eden ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Paylaş.

Yorum Yaz