Takip et

Gençlik Söyleşileri Devam Ediyor

0

Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu; hayatı anlamlı kılmak, ilk emir olan okumayı merkeze almak ve bunu bir hayat tarzı haline getirmek için okuma faaliyetlerini “İLK EMİR HAYAT TARZIM” sloganıyla devam ettiriyor. Okumayı boş zaman etkinliği değil, hayat biçimi haline getirmek için öğrencilerine farklı etkinlikler sunan Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu, öğrencilerini çocuk edebiyatının önemli isimlerinden Bestami Yazgan ile buluşturdu.

Okulda uygulanan okuma çalışmalarıyla okulda okuma kültürünün oluşması için farklı etkinlikler düzenleyen Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu, kitap okumayı sürekli ve etkin bir alışkanlık olarak kazandırmak için öğrencilerini belli periyotlarla okudukları ya da ilgi duydukları yazar ve şairlerle buluşturuyor.

Öğrencilerdeki farkındalığın artması ve onlardaki üretme isteklerini harekete geçirmek için düzenlenen etkinlikte son olarak eserleriyle öğrencilerin ilgiyle takip ettiği çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan Bestami Yazgan, Gençlik öğrencileriyle buluştu. Öğrenciler tarafından ilgiyle takip edilen söyleşide okunan şiirler, anlatılan hikayeler ve anılarla öğrenciler unutulmaz anlar yaşadı. Söyleşinin soru cevap bölümünde öğrenciler merak ettiklerini sorma fırsatı buldu. Renkli görüntülere sahne olan program yazarın kitaplarını imzalamasının ardından sona erdi.

Program sonunda Bestami Yazgan’a teşekkür eden Okul Müdürü Barış Çağlayan ÇAKIR, öğrencilerin ufkunu açacak onlara örnek olacak bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek organizeyi tertip eden ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Paylaş.

Yorum Yaz