Gençlik Rehberlik Servisi’nden Yeni Bir Çalışma

0

Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu, “Üstün Nitelikli İnsan Yetiştirmek” hedefi doğrultusunda; insanda var olan potansiyeli ve farklı yetenekleri bütün yönleriyle ortaya çıkarılabilmek adına öğrencilerine gerekli eğitim öğretim ortamlarını oluşturmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Kaliteli eğitim anlayışını benimseyerek insan ve toplumu yüceltmeyi kendine amaç edinen Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu, Sosyolog ve Aile Danışmanı Nihal Karaaslan ile 7. Sınıf öğrencilerine yönelik yeni bir çalışma başlattı. Haftada bir kez bir araya gelerek sosyolojik perspektiften Aile, Bireyselleşme, Sınav Kaygısı, Aile Tutumları, gibi konuların işleneceği derslerin yanında Rehberlik Servisi ile birlikte sosyoloji ve psikoloji bilimiyle okulda rehberlik çalışmalarına yönelik pratik kazanımlar elde etmeyi hedefleyen bir çalışma grubu da oluşturuldu.
İkinci dönemde çalışmalarıyla katkı sunacak, bizlere eşlik edecek Sayın Nihal Karaaslan’a davetimizi kabul ettiği için teşekkür ediyor, önümüzdeki dönemin kurumumuz, öğrencilerimiz ve aileleri için faydalı olmasını diliyoruz.

Yorum Yaz