Takip et

Gençlik Eğitim Kurumlarından Anlamlı Yarışma

0

Konya Özel Gençlik Ortaokulu, tüm İslam ümmetinin en büyük değerlerinden biri olan  ilk kıblemiz, Peygamber Efendimizin miraca yükseldiği yeryüzündeki en değerli üç mescidden biri olan Mescid-i Aksa’nın içinde bulunduğu Kudüs’ü  daha iyi anlamak ve anlatmak için “İLK KIBLEDEN HABER VAR” adlı Kudüs konulu ödüllü gazete yarışması düzenledi.

2017 yılını Kudüs yılı olması ve son dönemlerde yaşananlardan hareketle Kudüs özelinde müslüman coğrafya hakkında gençlerde farkındalık oluşturmak için düzenlenen yarışma büyük ilgi görüyor. Türkiye’de ilk olacak olan yarışmada öğrencilerin disiplinler arası çalışmalarla hem yayıncılık hem coğrafya hem de sosyo poitik yönlerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

5, 6, 7, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmaya öğrenciler, en az 2 en fazla beşer kişilik gruplar halinde katılabilecekler. Bireysel katılımların kabul edilmeyeceği yarışmada, okul idareleri tarafından belirlenecek bir koordinatör öğretmen öğrenci gruplarına destek olacak. 6 ile 8 sayfadan oluşması istenen gazetede, en az 4 en fazla 8 köşe yazısı ve en az bir röportaja yer verilmesi gerekiyor.

Yarışmaya katılacak ekiplerin ilk olarak 05-16 Mart 2018 tarihleri arasında online olarak başvuru yaptıktan sonra çalışmalarını 17-30 Mart 2018 tarihlerinde değerlendirmenin yapılacağı merkeze göndermesi gerekiyor.   Değerlendirmenin ardından sonuçlar 27 Nisan 2018 Cuma günü açıklanacak.  Katılımcılar, yarışmanın sonuçlarını http://gencegitim.com.tr/ adresinden sonuç açıklama sistemine girerek TC kimlik numaralarıyla öğrenebilecekler.

Mahzun olduğu şu dönemde Kudüs’ü genç nesillere tanıtmak adına bu yarışmayı düzenlediklerini ifade eden Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Nurettin Kabak, Kudüs’ü tanıtmayı büyük bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade ederek , yapacakları Kudüs Gazetesi yarışmasıyla Kudüs’ü, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı, Selahaddin-i Eyyubi’yi gençlerin gündemine taşımayı ve  aynı zamanda öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yönlerini de kuvvetlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

ilk kıble

Paylaş.

Yorum Yaz