Takip et

Gençlik Anaokulunda Sosyal Etkinlik Çalışmaları

0

Gençlik Anaokulu; öğrencilerini bütün yönleriyle geleceğe tam olarak hazırlamayı misyon olarak benimseyen bir kurum olmaya devam ediyor. Gençlik Anaokulu akademik ‘’öğretim” çalışmalarını “eğitime” dönüştürme noktasında öğrencilerine farklı eğitsel alanlar ve ortamlar sağlayarak, onlara edindikleri kazanımları uygulama fırsatı veren sosyal kulüp etkinliklerini tamamladı. Sosyal etkinlik çalışmalarının, her biri alanında uzman öğreticiler tarafından gerçekleştirildi. Bu etkinlikler kapsamında Gençlik Anaokulunda müzik, İngilizce, el sanatları, mutfak, düşünce ve dikkat, jimnastik, taekwando , görsel sanatlar,yaşam becerileri alanlarında dersler verildi.
İyi bir okul öncesi eğitimin akademik başarının yanı sıra sosyal etkinlikler yoluyla oluşacağının bilincinde olduklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu Müdürü Aliye Duman, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik ettiklerini, oluşturulan sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile öğrencilerin desteklendiğini söyledi.
Gençlik Anaokulunda gerçekleştirilen farklı öğretim faaliyetleri ile öğrencilere akademik donanımlar kazandırılırken, diğer bir yandan onların toplumsal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek çeşitli eğitim programları uygulandıklarını belirten Duman, Sosyal etkinliklerin anaokulu eğitim sürecinin vazgeçilmezlerinden biri olarak devam ettiğini belirtti.

Paylaş.

Yorum Yaz