Takip et

Değerli ENDERUN Ailesi

0

said-turgut

Değerli ENDERUN Ailesi,

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı, gururu ve mutluluğu ile sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi’nde her bir öğrencimizin nitelikleri, farklılıklarıyla ülkemizin ve insanlığın geleceği açısından muazzam bir potansiyele sahip olduğunun farkında olarak gençlerimizin sahip oldukları bu gücün farkına varmaları, bu gücü kullanmaları için gerekli adımları atmaları ve bu potansiyelin getirdiği sorumluluğun bilincine varmaları için gerekli akademik çalışmaları yürütmekteyiz.

21. yüzyılın becerileriyle donanımlı öğrencilerimizi, lisemizin başarılı geçmişi ve aydınlık geleceği ile tanıştırarak; öğrenim sürecine odaklanma, dikkat, akıl yürütme, karar verme, işitsel ve görsel beceriler gibi pek çok özelliği gençlerimize kazandırmaktayız. Okulumuzda kendi içsel motivasyonu ile hareket eden ekip çalışmasına uyumlu ve karmaşık problem çözme yeteneklerine sahip bireyler yetiştirmekteyiz.

Tüm öğrencilerimizin önemli olduğunu hissettiren akademik, kişisel, psikolojik gelişimlerini yakından takip eden bir rehberlik hizmeti ve deneyimli, kendini sürekli geliştiren ekip ruhuyla öğrencilerimizin her alanda yüksek kitlesel ve bireysel başarılarla ilerlemesini sağlamaktayız.

Birebir öğrenci performansını izleme, doğru analizler, çalışma kampları, akran eğitimi, grup çalışmaları ve öğrenci takip sistemiyle eğitim kalitesinin sürekli iyileştirilmesini destekleyen faaliyetler gerçekleştirilmekte, bu faaliyetler gerçekleştirilirken öğrencilerimizin yaparak – yaşayarak öğrenmesini destekleyici çalışmalarla bilimsel donanıma sahip üst düzey zihinsel beceriler kazanmış bireyler olarak yetişmelerini hedeflemekteyiz.

İyi insan olmayı varoluşunun bir gereği olarak gören, milli ve manevi değerlerine bağlı bireylerin, “İlk Emir, Hayat Tarzım!” anlayışıyla kendini, çevresini ve kâinatı okumasına vesile olmaktayız. Çevresiyle ilişkilerini güçlendirerek, toplumun yararına fikir üreten, kültür taşıyıcılığı görevini üstlenen, entelektüel, farklı kültürlerin zenginliklerini tanıyan, öğrendiklerini hayata aktaran, yabancı dilleri etkin kullanarak dünyayla iletişimini güçlü tutan bir nesil inşa etmekteyiz.

Vefa duygusuyla birlik ve beraberliğin önemini kavramış, bulundukları her ortamda kazandıkları hassasiyetleri fark ettiren ve köklerine bağlı öğrencilerimizin kendilerine, ailelerine, çevrelerine ve topluma duyarlı, diğerkâmlığı gelişmiş ve çevresel sorunlara çözüm üreten bireyler olarak yetişmelerini önemsemekteyiz.

Bütün bu çalışmaları, alanında kendini ispatlamış, mesleğine aşkla bağlı, büyük özveri sahibi, ideal bir gençlik yetiştirme gayesinde olan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan yetiştirme sanatının neferleri, değerli kadromuzla gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Ve inanıyoruz ki duygu ve düşüncelerimizin asıl kahramanı “Enderun” neslidir. Gençlerimizin vatanını, milletini ve insanlığı daha iyiye ve güzele taşıyacaklarına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim öğretim yılının hepimize hayırlar getirmesini dileyerek sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Said TURGUT – Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü

Paylaş.

Yorum Yaz