Takip et

Can’a değsin diye; Gençlik Kan Bağışında

0

Özel Gençlik Temel Lisesinde 5 Aralık 2017 tarihinde Kızılay’ın düzenlediği “ANNE, BABA, ABİ, OĞUL” kan toplama kampanyasına destek olmak amaçlı bir günlük kan bağışı organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Okul Öğrencileri ile Okul idaresinin birlikte organize ettiği çalışma neticesinde 70 ünite kan bağışı yapılmıştır.

Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğini benimsetmek ve bu konuda bir farkındalık oluşturmak amacıyla Özel Gençlik Temel Lisesi olarak Türk Kızılay’ı ile ortak bir çalışmayla gerçekleşen “Kan Bağışı” etkinliğine, öğrenciler, veliler, öğretmenler ve komşu esnaftan da ilgi yoğundu. Gün boyu gerçekleşen etkinliğinde Kan bağışçılarımız ve kan ihtiyacı olan kişiler arasında gönüllülük bağına destek vermek adına Gençlik Temel Lisesi-Türk Kızılay’ı işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda sosyal sorumluluk bilincine sahip birçok gönüllü kan bağışında bulundu. Civarda bulunan esnaflara ve Resmi Kurumlara yapılan ziyaretler ile okul dışından da katılım kabul edildi. Okul öğrencilerinin Kızılay formalarını giyerek, Kızılay Kulübü üyelerinin açtığı stant ile bilgilendirmeler yapıldı.
Günün anlamını destekler nitelikte bağışçılara teşekkür belgelerini sunan Okul Müdürü İlhan Post: “Amacımız öncelikle kan bağışı konusunda öğrencilerimizi bilinçlendirmek ve hasta yatağında bir damla kana muhtaç insanlara umut olabilmektir. Sosyal sorumluluk konusunda büyük öneme sahip bu “Kan Bağışı” etkinliğinde kan bağışında bulunan tüm öğrencilerimize, öğretmen ve çalışanlarımıza, veli ve misafir bağışçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Planladığımızdan daha fazla teveccühün gösterilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu etkinliği birlikte yürüttüğümüz Türk Kızılay’ına ve etkinlikte aktif rol alan tüm Kızılay yetkililerine teşekkür ederiz.

Paylaş.

Yorum Yaz