Takip et

Aklı Geliştiren Ahlakı Güzelleştiren Okullar

0

GENÇLİK EĞİTİM KURUMLARI

 ‘’Aklı geliştiren Ahlakı güzelleştiren okullar’’

 “ Kaliteli Eğitim Geleneğimiz, Öğrencilerimiz Geleceğimiz”

   Konya’nın en itibarlı ve güvenli okulları olarak Eğitim – Öğretim faaliyetlerimizi 24 yıldır istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz.

   Eğitim Öğretim faaliyetlerimize başladığımız günden beri, öğrencilerimizin, “Aklını Geliştirmek ve Ahlakını Güzelleştirmek” için irfan köklerimizden aldığımız güçle eğitimde yeni gelişmeleri de takip ederek günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek eğitim modelimizi geliştiriyoruz. Öğrencilerimizi günümüze ve geleceğe hazırlamak için tüm ekibimizle büyük bir özveri içindeyiz.

   Eğitim öğretim modelimizi geliştirmede Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi başta olmak üzere ülkemizin alanında uzman ‘Eğitim Bilimleri’ hocalarıyla okullarımızın yönetim ve öğretim kadrosu sürekli işbirliği halindedir. AR-GE, proje ve program geliştirme çalışmalarını birlikte yürütüyoruz.

 • İlimizde ilk defa “Uluslararası Eğitimde Kalite Kongresi” ni düzenledik.
 • “Toplam Kalite Yönetimi” çalışmalarımızla Konya’mızın “İlk MEB Kalite Beratlı Okulları” ödül belgesini Özel Gençlik İlköğretim Okulu ve Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi aldı.
 • Kalite ekibimizin geliştirdiği “Öğrenme Stili Destekli Tam Öğrenme Modeli” 2010 yılının Türkiye 1.si oldu.
 • TÜBİTAK, MEB, resmi ve özel kuruluşların, Ar-Ge, Proje, Makale, Resim, Müzik, vb. dallarda yaptığı yarışmalara öğrencilerimiz yoğun katılım göstererek ilimizi gururla temsil ediyoruz.
 • Okullarımızın yönetiminin daha etkili ve verimli olması için süreçlerle yönetim anlayışını benimsedik; ülkemizde ilk defa okullarımıza özgü “Genç Süreç’’ Okul Yönetim Sistemimizi takip ediyoruz.
 • Öğrencilerimizin akademik başarılarını artıran, kişisel rehberlik hizmetlerimizle birlikte “Kişiselleştirilmiş Eğitim Programı” (KEP), bilişsel oyun ve programları geliştiriyoruz ve uyguluyoruz.
 • Öğrencilerimizi hayata bağlayan sosyal etkinlikler, sosyal beceri programları, toplum hizmeti çalışmaları yapıyoruz.
 • Anaokulumuzda ve İlkokulumuzda uygulamalarını yaptığımız ve üniversite hocalarıyla hazırladığımız “Okul öncesi ve İlkokullar için Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı” MEB Özel Öğretim Genel Müdürlüğünce takdirle karşılanmıştır. MEB Talim ve Terbiye Kurulu başkanlığınca onaylanmış olup geliştirdiğimiz programın resmiyet kazanmasıyla okul öncesi ve ilkokullarda Kur’an-ı Kerim öğretimi ülkemizde tüm okullarımızda kullanabilecekleri bir program haline gelmiştir.
 • Eğitimde yeni yönetimler, yenilikçi eğitim, oyun ve eğitim gibi temalarla öğretmen, öğrenci, anne ve babaları eğitimdeki gelişmeleri alanında uzman bilim adamlarımızın kongre konferanslarıyla buluşturarak geniş kitleleri etkileyen yaygın eğitim yapıyoruz.
 • 20 yılı aşkın süredir okullarımızdan mezunlar vermekteyiz. Mezunlarımızın pek çoğu üniversiteden de mezun oldular. Öğrencilerimiz bir kısmı kazandıkları girişimci ruhla kendi işletmelerini kurdular. Üretim yapıyor, istihdam sağlıyorlar. Devlet kademesinde görev alanlar kazandıkları iş ahlakıyla ülkemize ve insanımıza hizmet ediyorlar.
 • Mezunlarımızla ilişkilerimizi sürdürüyor; eğitim döngüsünü hayat boyu devam ettiriyoruz.
 • Özel Öğretimin ülkemize eğitim kalitesinin arttırılmasında katkısının önemine inanıyor; özel okulculuğun geliştirilmesinde ve iyileştirilmesinde rolü olan ÖZDER’e ve Sivil Toplum Kuruluşlarına destek veriyoruz.
 • Okullarımız, TSE- İSO 9001-2015 KYS ve TSE- İSO 10002-2014 MMYS belgelerine sahiptir.

   Gençlik Eğitim Kurumlarında;

   Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın akıllarını geliştiren, ahlaklarını güzelleştiren, öğrenmeyi öğreten yöntemlerimizle, “Kaliteli Eğitim” yapmaya ve geleceğimizi emanet edebileceğimiz iyi nesiller yetiştireceğimize söz veriyoruz. Çünkü

       “Bir ülkenin en önemli gücünün iyi eğitilmiş bilinçli gençleri olduğuna inanıyoruz.”

                                                          “GENÇLİK EĞİTİM KURUMLARI”

Yazı

Paylaş.

Yorum Yaz